Mobilne ogrody – Pokolenia Koło Ziół

Projekt zakończony

lokalizacja

Komorowo, wielkopolskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań

Animatorki projektu: 

Krystyna Jańczak – miłośniczka zielarstwa. Zajmuje się uprawą, zbieraniem, pozyskiwaniem oraz stosowaniem ziół. Interesuje się rękodziełem. Ma doświadczenie w koordynowaniu oraz prowadzeniu warsztatów, form animacyjnych i integracyjnych. Ukończyła kurs Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i pedagogów KLANZA. 

Ewa Jańczak – pasjonatka zielarstwa i ogrodów społecznych. Ma wykształcenie i doświadczenie ukierunkowane na pracę twórczą. Wspiera uczestników grupy Pokolenia Koło Ziół.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu

Animatorki zaprosiły wolontariuszy do działań związanych ze swoja pasją – ogrodnictwem i zielarstwem. Nawiązali współpracę z trzema domami opieki dla osób starszych, aby zapewnić ich mieszkańcom nowe relacje i kontakt z przyrodą. Na początku odbyły się warsztaty konstrukcyjne, podczas których zbudowali przenośne skrzynie. Potem zdobyli wiedzę na temat ogrodnictwa. Podczas cyklu spotkań wolontariuszy z mieszkańcami domów opieki, wspólnie uczyli się, jak dbać o posadzone w skrzyniach rośliny i zdobyli wiedzę na temat wykorzystania efektów własnej pracy. Dzięki temu, że skrzynie były mobilne, możliwe było wymienianie się nim między trzema domami opieki. Do skrzyń zostały dołączone zdjęcia i listy napisane przez seniorów – z instrukcjami i podpowiedziami, jak zajmować się konkretnymi roślinami. Uczestnicy stworzyli też wiatę w społecznym ogrodzie Pokolenia Koło Ziół, która stała się miejscem wspólnych spotkań. Ważnym aspektem przedsięwzięcia było wzmocnienie kompetencji wolontariuszy, którzy poprowadzili zajęcia z mieszkańcami domów opieki, bazując na zdobytym doświadczeniu i wiedzy. Zakończeniem był wspólny piknik.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content