Zielony Zakątek

Projekt zakończony

lokalizacja

Międzychód, wielkopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimator:

Krzysztof Grzegorczyk  osiadł na stałe w Międzychodzie za sprawą urody krajobrazu. Jako członek Rady Programowej UTW od kilku lat inicjuje i podejmuje działania na rzecz poprawy estetyki zagospodarowania miasta. Z wykształcenia jest biologiem, z zamiłowania społecznikiem. Uważa, że nic tak nie dodaje uroku miasteczku jak piękne, „kwitnące” ściany domów i zadbane ogródki przydomowe.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie

Słuchacze UTW i przedszkolaki z Międzychodu zmienili się w botanicznych ekspertów. Najpierw na UTW zostały zorganizowane otwarte wykłady, podczas których wszyscy zainteresowani dowiedzieli się, jak dbać o różne gatunki roślin, a także zdobyli praktyczne informacje z zakresu ekologii. Seniorzy wybrali się też na warsztaty do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Miszkach. Potem regularnie odwiedzali międzychodzkie przedszkola, gdzie opowiadali o pielęgnacji kwiatów, czytali dzieciom bajki o roślinach, a we współpracy z nauczycielkami zorganizowali zajęcia plastyczne. Słuchacze UTW zasadzili i wyhodowali rośliny balkonowe, które podczas święta wiosny przekazali przedszkolakom w ramach akcji „Mój pierwszy kwiatek”. Pozostałe kompozycje kwiatowe trafiły do szkół, przychodni i innych lokalnych instytucji. Kulminacyjnym momentem projektu było zaprojektowanie i wykonanie przez seniorów klombu we wspólnie wybranym punkcie miasta. Przez cały czas trwania „zielonej” akcji seniorzy popularyzowali wśród mieszkańców gminy konkurs na najładniejsze balkony i przydomowe ogródki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content