Równe babki II

Projekt zakończony

lokalizacja

Kalisz, wielkopolskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorki:

Maria Garbiec-Zybura – jest emerytką, świetnie haftuje, szydełkuje i robi na drutach. Szczególnie lubi tzw. snutki golińskie, czyli oryginalny haft ludowy z okolic Kalisza. Ale to tylko jedna z jej pasji. Uczestniczy także w zajęciach kaliskiego UTW i śpiewa w prowadzonym tam chórze.

Laetitia Barbry – można odnieść wrażenie, że nie ma rzeczy, która jej nie interesuje i której nie potrafi. Przyciągają ją inicjatywy kulturalne, społeczne i edukacyjne. Interesuje się tematyką gender. Działa jako trenerka i animatorka. Często przed podjęciem działania tworzy listę rzeczy do zrobienia i z przyjemnością skreśla wykonane zadania.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Żywa

Akcja „Równe Babki” była sukcesem, nie można więc było o niej tak po prostu zapomnieć. W drugiej edycji znów spotkały się dwa pokolenia kobiet. Sztuka i tradycja były pretekstem i zarazem narzędziem do przeanalizowania społeczno-kulturowej roli płci. Kobiety, dowiedziały się, czym jest gender – i jak to się ma do ich własnego życia i osobistych doświadczeń. Seniorki miały za zadanie sfotografować sceny ze swojego życia nawiązujące do tego zagadnienia. Profesjonalna graficzka przerobiła wybrane zdjęcia na rysunki. Dzięki temu łatwiej było wykorzystać je w kolejnym zadaniu – haftowaniu feministycznych makatek. Seniorki nauczyły sztuki haftu swoje młodsze koleżanki. Juniorki zaś przeszły szkolenie z tworzenia animacji poklatkowych i następnie przekazały tę wiedzę seniorkom. Podsumowaniem projektu była wystawa fotografii wykonanych przez seniorki, makatek, a także filmów animowanych.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content