Dbamy o las i kąpiemy się w nim!

Projekt zakończony

lokalizacja

Zagórów, wielkopolskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań
Animatorzy projektu: 

Romualda Matusiak – pragnie zaangażować seniorów z gminy w działania proekologiczne dotyczące dbania o las. a także zachęcić ich do jak najczęstszego odwiedzania lasu. To dla niej idealne miejsce służące do odpoczynku i podejmowania aktywności (jak spacery i kąpiele leśne), oraz edukacji – bo świat przyrody nieustannie fascynuje i warto poznawać jego tajniki.

Łukasz Parus – od 15 lat wraz z członkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej troszczy się o las na Szubiankach. Zorganizowali wiele gminnych i indywidualnych akcji sprzątania lasu, a także regularny spacery i biegi w ramach ogólnoświatowej akcji parkrun i kąpiele leśne. Chce zwiększyć świadomość mieszkańców gminy Zagórów na temat lasu i pokazać, że to miejsce jest idealne do wypoczynku, rekreacji i edukacji.

Organizacja wspierająca: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie

Animatorzy zaprosili seniorki, seniorów i młodzież do inicjatywy na rzecz dbania o las i korzystania z jego dobrodziejstw. Uczestnicy zorganizowali akcję sprzątania lasu i przeprowadzili proekologiczny happening na miejskim jarmarku. Wzięli też udział w warsztatach, podczas których poznali techniki pozwalającej odbierać las wszystkimi zmysłami, czyli  nauczyli się, jak przeprowadzać kąpiele leśne. Następnie na takie kąpiele zabrali inne osoby: członków swojej rodziny, przyjaciół lub sąsiadów. Opracowali i zainstalowali przy wejściach do lasu tablice informacyjne i edukacyjne. Namalowali też  wspólny mural, który został zaprezentowany na rynku i zorganizowali wystawę fotograficzną dokumentującą projekt.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content