Wczoraj i dziś mieszkańców gminy Chodów

Projekt zakończony

lokalizacja

Kłodawa, wielkopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działańAnimatorka:

Barbara Hyży – lubi życie na pełnych obrotach. Spełnia się jako żona, mama i babcia, a także ogrodniczka i przykładna gospodyni. Swoje pasje łączy z pracą zawodową – wraz z mężem prowadzi własny zakład fotograficzny. Aparat towarzyszy jej wszędzie. Nie wyobraża sobie życia bez wsi, przyrody i uśmiechniętych ludzi.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie

Animatorka zaprosiła seniorów i młodsze osoby do poznawania historii regionu. Uczestnicy wzięli udział w cyklu warsztatów fotograficznych i pod okiem zaproszonych ekspertów robili zdjęcia miejsc i osób. Na warsztatach dziennikarskich poznawali sposoby opowiadania o historii.Następnym etapem były spotkania uczniów z seniorami, którzy opowiedzieli o przyniesionych pamiątkach. Wspólne spotkania były też okazją do rozmów, przeprowadzenia wywiadów i spisania wspomnień. Na koniec odbyła się wystawa, na której zaprezentowano rezultaty kilkumiesięcznych poszukiwań. Zebrane informacje i zdjęcia znalazły się w zamieszczonej w internecie kronice regionu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content