Akademia sztuki słuchania i opowiadania

Projekt zakończony

lokalizacja

Poznań, wielkopolskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorzy:

Zbigniew Theus – jest społecznikiem na całego. Podczas studiów, które wspomina jako najlepszy okres w życiu, odkrył w sobie zamiłowanie do lokalnej i globalnej kultury. Pan Zbigniew chętnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Działa w Akademickim Klubie Seniora, w którym od wielu lat spotyka się z przyjaciółmi z czasów studiowania. W latach 60. był aktywnie zaangażowany w życie studenckie – wraz z gronem znajomych tworzył teatry, grupy twórcze, DKF-y. Chciałby swoimi życiowymi doświadczeniami dzielić się z młodymi, ale także korzystać z tego, co mają do powiedzenia.

Magdalena Janaszek – mówi o sobie, że jest „urodzoną filozofką, bajarką z zamiłowania, polonistką z wyuczonego zawodu”. Warsztaty, pokazy filmowe, dyskusje – tym zajmuje się zarówno w pracy, jak i w swojej działalności społecznej. Wśród jej zainteresowań jest joga, taniec, narciarstwo i sztuka opowiadania. Najbardziej pochłania ją wolontariat.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Jeden Świat”

Działalność społeczna, społecznikostwo, wolontariat – nazwy zmieniają się wraz z epokami, ale zawsze są ludzie, którzy chcą działać. O tym, jak to zjawisko zmieniało się na przestrzeni dekad, dyskutowali seniorzy i ludzie przed trzydziestką. Podczas cyklu warsztatów nauczyli się, jak opowiadać i jak słuchać innych. Pomogło im to w późniejszym przeprowadzeniu wywiadów ze społecznikami – przedstawicielami różnych grup wiekowych. Opowieści młodszych i starszych wolontariuszy zostały spisane w książce, która jest dokumentacją ostatniego półwiecza działań społecznych. Zbieranie materiału było doskonałą okazją do przełamania barier pokoleniowych. Uczestnicy wybrali się także na wspólne spacery i pokazali sobie nawzajem miejsca związane z życiem studenckim dziś i kilka dekad temu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content