Kawiarenka filmowa

Projekt zakończony

lokalizacja

Wierzyce, wielkopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działańAnimator: 

Jacek Koperski – był wieloletnim nauczycielem akademickim na Politechnice Poznańskiej. Potrzebę aktywności społecznej realizował jako instruktor harcerski. Obecnie mieszka na wsi, gdzie m.in. pielęgnuje ogródek, zajmuje się astronomią i fotografią. Z zawodu jest informatykiem, a swoimi umiejętnościami stara się podzielić z sąsiadami, m.in. prowadząc bezpłatny kurs komputerowy. Należy także do rady sołeckiej. Kino w Wierzycach z pewnością nie jest jego ostatnim słowem w sprawie aktywizowania lokalnej społeczności.

Organizacja wspierająca: Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów”

W Wierzycach, małej wsi niedaleko Poznania, powstała kino-kawiarnia. Mieszkańcy Wierzyc i okolic mogli po pracy wspólnie obejrzeć film, a potem o nim podyskutować i razem ustalić repertuar na kolejne dni. Z zaproszenia skorzystali młodsi i starsi, osoby samotne i całe rodziny – film stałsię pretekstem do integracji i wymiany doświadczeń. Nie zabrakłokina niemego, francuskiej nowej fali, eksperymentów Luisa Buñuela, kina zaangażowanego politycznie, ale też wspólnego oglądania meczów i rozmów. Podczas takich spotkań,przy kawie i cieście, rodzą się najlepsze wspólneinicjatywy społeczno-kulturalne.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate