Rozkwitamy, czyli sztuka tworzenia kwiatów

Projekt zakończony

lokalizacja

Gruszczyn, wielkopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Katarzyna Mizgalska-Wielgosz – ma duszę artystki i zacięcie ogrodnika. Kocha kwiaty, co najlepiej widać w jej ogrodzie. Rośliny to też ulubiony motyw jej malarskich dzieł. Śpiewa w chórze, bo chociaż wątpi w swoje muzyczne zdolności, dla niej najważniejsza jest pasja i wspólne spędzanie czasu.

Joanna Dokurno – jest studentką pedagogiki specjalnej i wielką entuzjastką wolontariatu. Pomaganie innym daje jej poczucie sensu. Wraz przyjacielem założyła stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski. W wolnych chwilach własnoręczne robi prezenty dla przyjaciół. Marzy o karnawale w Rio i udziale w bitwie na pomidory w Hiszpanii.

 Organizacja wspierająca: Wolontariat Wielkopolski

Grupa seniorów i młodych wolontariuszy postanowiła nauczyć się zapomnianej już techniki tworzenia kwiatów z tkaniny. Animatorki zaprosiły chętnych na warsztaty, na których mogli doskonalić swoje umiejętności. Efekty zajęć zostały pokazane na kwiatowej wystawie. Następnie grupa podzieliła się nowo zdobytą wiedzą z mieszkańcami domów opieki – wspólnymi siłami stworzyli kwiaty i rozdawali je na ulicy. Aby udowodnić, że w każdym wieku wygląda się kwitnąco, uczestnicy wzięli też udział w sesji fotograficznej, a ich portrety ozdobiły kalendarz na rok 2011.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content