C 7/9+ I play swing

Projekt zakończony

lokalizacja

Poznań, wielkopolskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorzy:

Krzysztof Powalisz – jest muzykiem z zawodu i zamiłowania, wraz z żoną wspiera młodzieżowy zespół folkowy Kapela z Orliczka. Twórca polskiego odpowiednika Buena Vista Social Club, czyli Krzysztof Powalisz Swing Combo, zrzeszającego muzyków w wieku emerytalnym. Pan Krzysztof nie tylko kocha tworzyć muzykę, ale przede wszystkim pragnie nakłaniać młodych ludzi do muzykowania.

Witold Roy Zalewski – jest miłośnikiem jazzu. Nic, co ma jakikolwiek związek ze sztuką, nie jest mu obce – od drobnych projektów graficznych, poprzez fotografię, tworzenie stron internetowych, po muzykę. Współtwórca festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży. Pasjonuje go praca z ciekawymi ludźmi. W przyszłości chciałby reżyserować filmy.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Orliczko

Poznań zagrał jazz jak za dawnych dobrych czasów. Magia tej muzyki powróciła na ulice miasta za sprawą międzypokoleniowych warsztatów i jam session. Złoty wiek polskiego jazzu rozpoczynał się, gdy muzycy, których animator zaprosił do projektu mieli po 20 lat. Jazz – wtedy oficjalnie nazywany zdegenerowaną muzyką zgniłego kapitalizmu był dla nich powiewem wolności. Szybko jednak zmieniła się moda, a rock’n’roll i szafy grające zastąpiły muzyków. Nie wszyscy jazzmani zrobili karierę. Ci siedemdziesięcioletni panowie znów grali muzykę swojej młodości i podzielili się nią z młodszymi kolegami. Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w muzycznych warsztatach prowadzonych przez seniorów, mogli doświadczyć swingu w czystej formie i spotkać się z żywą historią. Zakończeniem projektu był międzypokoleniowy koncert finałowy i gra miejska śladami najlepszych jazzowych klubów w Poznaniu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content