Pokolenia KOŁO ZIÓŁ – zielarski ogród

Projekt zakończony

lokalizacja

Kaźmierz, wielkopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki:

Krystyna Jańczak – ukończyła Wydział Rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pracowała m.in. w Poznańskich Zakładach Zielarskich „Herbapol”. Droga zawodowa była jednocześnie spełnieniem jej pasji – pani Krystyna interesuje się ziołami. Chętnie dzieli się ze znajomymi wiedzą na temat ziół, ich uprawy, zbierania, technik suszenia, przechowywania oraz możliwości wykorzystania. Jest osobą kontaktową oraz otwartą na zdobywanie nowych umiejętności. Razem z mężem angażuje się w życie społeczne i obywatelskie Komorowa, gdzie mieszka.

Ewa Jańczak – ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Jest także absolwentką m.in. kursów z zakresu pracy twórczej oraz elementów atreterapii. Pracuje jako instruktorka oraz animatorka w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie organizuje wydarzenia kulturalne dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Z zamiłowaniem dzieli z mamą pasję zielarską. Lubi także malować i interesuje się różnorodnymi technikami rękodzielniczymi. Szuka dla siebie obszarów działań artystycznych i społecznych.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu

Zioła dla urody, zioła na talerzu. Uczestnicy zielarskich warsztatów dowiedzieli się wielu rzeczy o ziołach. Na początku międzypokoleniowa grupa stworzyła zielarski ogród – zaprojektowała go, zasiała w nim przeróżne zioła i go doglądała. Następnie podczas cyklicznych spotkań uczestnicy dowiedzieli się, jak domowymi sposobami przygotować naturalne kosmetyki i jakich ziół używać w kuchni. Nie zabrakło też działań artystycznych, m.in. warsztatów decoupage’u. Uczestnicy wzięli także udział w zielarskich spacerach. To tylko część propozycji, program był bardzo urozmaicony i skierowany do wszystkich – otwartych, chętnych do działania i ciekawych świata.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content