Ceramiczny street art

Projekt zakończony

lokalizacja

Chodzież, wielkopolskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań

Animatorki: 

Krystyna Adamska – szydełkuje, wyszywa, haftuje, dekoruje. Gdy pracowała w fabryce porcelany, wkładała wiele autorskiej pasji w malowanie talerzy i filiżanek. Należy do klubu „Zrób to sama”, gdzie dzieli się swoimi umiejętnościami i zdobywa nowe. Relaksuje się przy dobrej książce historycznej. Czasem grywa dla siebie i innych na harmonijce ustnej, którą odziedziczyła po ojcu.

Danuta Drzewiecka-Piechowiak – nie lubi siedzieć bezczynnie, zawsze przecież jest coś ciekawego do zrobienia. Pracuje w warsztacie terapii zajęciowej z osobami z niepełnosprawnościami, w szkole, a ostatnio pełni rolę koordynatorki projektu „Teatr w Rzadkowie”. W międzyczasie urządza dom, co sprawia jej ogromną radość. Dzięki synkowi polubiła klocki Lego.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Na Górze 

Międzypokoleniowa grupa znalazła sposób na uczynienie swojego miasta piękniejszym, sięgając do tradycji Chodzieży, słynącej z wyrobu porcelany. Seniorzy z klubu „Zrób to sama” i z domu pomocy społecznej oraz młodzież z Fundacji „Centrala Młodych” szukali miejsc, które zmieniły się przez ostanie 40, 50, 60 lat. Stopniowo umieszczali w wybranych przestrzeniach miejskich samodzielnie zaprojektowane i wykonane z gliny rzeźby, płaskorzeźby i tablice, nawiązujące do najnowszej historii miasta. Żeby zmobilizować mieszkańców Chodzieży do bacznego wypatrywania zmian w mieście, fotografie umieszczanych w przestrzeni dzieł ukazywały się w lokalnej prasie, a zadaniem czytelników było odnalezienie obiektów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content