Mobilna strefa dawnych gier i zabaw dla całej rodziny

Projekt zakończony

lokalizacja

Kalisz, wielkopolskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań
Animatorki:

Grażyna Feter – jest emerytowaną urzędniczką administracji państwowej. Zajmowała się m.in.: współpracą kulturalną z zagranicą, organizacją imprez, pokazów zespołów ludowych oraz pilotowaniem wycieczek zagranicznych. Jako wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Majków zorganizowała wiele inicjatyw.  Chciałaby poprawić jakość życia mieszkańców osiedla. Zależy jej na integracji międzypokoleniowej mieszkańców dzielnicy i współpracy z dzielnicowymi placówkami. Interesuje się turystyką krajową, architekturą drewnianą, florystyką, literaturą i filmem.

Anna Lisewska – z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego. Ma uprawnienia trenera II klasy biegów na orientację oraz instruktora rekreacji ruchowej w różnych formach gimnastyki. Jest członkinią PTTK w sekcji Cykliści, sekretarzem w Stowarzyszeniu Stacja Inspiracja i przewodniczą Rady Osiedla Majków. Prowadziła gimnastykę w osiedlowym Klubie Seniora. Organizowała i wspiera wiele inicjatyw mieszkańców. Jej hobby to rękodzielnictwo. Lubi aktywnie spędzać czas, poznawać ludzi i nowe miejsca.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Stacja Inspiracja

Animatorki chciały pokazać dzieciom i młodzieży, jak ich dziadkowie spędzali czas w dzieciństwie, jakie mieli pomysły na zabawy. Do stworzenia strefy dawnych gier i zabaw uczestnicy wykorzystali zasoby naturalnego środowiska, a sprzęty powstały w przydomowym warsztacie „pomysłowego dziadka”. 

Mobilna strefa gier i zabaw dla całej rodziny miała na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców osiedla oraz zainteresowanie młodego pokolenia dawnymi sposobami aktywnego spędzania czasu, a poprzez to odciągnięcie ich od telefonów, komputerów i telewizorów. Bardzo istotną sprawą było zagospodarowanie wolnego czasu seniorów, którzy często mają poczucie wykluczenia, braku możliwości wykorzystania swoich doświadczeń i umiejętności, ale także przekazania ich młodszemu pokoleniu. Chodziło również o pokazanie, jak ważną rolę w ochronie środowiska odgrywają działania recyklingowe. Premiera strefy gier i zabaw odbyła się w czasie Święta Dzielnicy „Na Majkowie w maju”.

Więcej zdjęć autorstwa Alicji Szulc: ZOBACZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content