Dwukierunkowa do czytania. Książka na telefon

Projekt zakończony

lokalizacja

Gniezno, wielkopolskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działańAnimatorki projektu: 

Danuta Wiśniewska – prezeska Zarządu Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (GUTW). Wolny czas poświęca inicjatywom i działaniom aktywizującym osoby starsze. Wierzy, że książka jest nie tylko doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich pasji, drogą do utrzymania dobrej kondycji psychicznej i umysłowej, ale też może społecznie aktywizować osoby starsze.

Magdalena Karpińska – bibliotekarka, która swój zawód uprawia z oddaniem i pasją. Jej marzeniem jest docieranie z książką do osób, które jej pragną, ale same po nią sięgnąć nie mogą.

Organizacja wspierająca: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Działania dały szansę osobom z różnorodnymi ograniczeniami na kontakt ze światem zewnętrznym, spełniły ich marzenia spotkania z drugą osobą i sięgnięcia po upragnioną książkę. Osoby mające problemy z poruszeniem się mogły aktywnie korzystać ze zbiorów biblioteki, być na bieżąco z literaturą, z tym, co dzieje się na bibliotecznych regałach. Książka stała się też swoistym medium, które zachęciło do rozmów z wolontariuszami przynoszącymi zamówioną przez telefon książkę. Projekt pozwolił również na wspieranie wolontariatu osób w różnym wieku. „Dwukierunkowa” dała odbiorcom oprócz książek jeszcze jedną bardzo cenną rzecz. Starszym osobom, do których udają się ambasadorzy projektu, są dostarczane „Koperty życia” – rodzaj metryczki stanu zdrowia, do samodzielnego wypełnienia – które w razie potrzeby ułatwiają pracę ratowniczym służbom medycznym, a przede wszystkim dają poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia życia czy zdrowia, zwłaszcza osobom samotnym. „Koperty życia” to pomysł zapożyczony od Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate