Poznań i ja – fotografia wspomnień

Projekt zakończony

lokalizacja

Poznań, wielkopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Małgorzata Węgrzyn – jest wielbicielką sportów ekstremalnych: motolotnia, szybowce, czy pływanie na „bananie” za motorówką są źródłem niezbędnej jej adrenaliny. Aktywny tryb życia jest też dla niej sposobem na to, aby nie dać się chorobie. W młodości była niepokorną uczennicą, unikającą szarości i „wkładania w ramy”. Jest również wielbicielką dobrej książki i niezawodną przyjaciółką. Chętnie zaraża optymizmem.

Martyna Rzepska – jest absolwentką filozofii i lubi obserwować ludzi. Interesuje się współczesną poezją, literaturą, malarstwem. Za największą swoją pasję uważa fotografię. Eksperymentuje z kuchnią wegetariańską, lubi dyskusje o filmach, ćwiczy język hiszpański. Ciągle szuka nowego bakcyla do kolekcji.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku w Poznaniu

Historia miasta to świetna okazja do zabawy z fotografią. Słuchacze UTW wraz z grupą studentów i uczniów postanowili przywołać wspomnienia i atmosferę starego Poznania, poszukać miejsc nieistniejących, prześledzić ich losy. Międzypokoleniowe grupy terenowych badaczy odwiedziły zapomniane miejsca oraz nagrały wspomnienia mieszkańców. Następnie pod czujnym okiem profesjonalistów uczestnicy zdobyli wiedzę o obróbce zdjęć, metodach archiwizacji i katalogowania. Później wzięli udział w warsztatach opowiadania. Zgromadzony materiał w zupełnie nowej oprawie został zaprezentowany na wystawie, na której obok starych zdjęć zawisły te współczesne, zrobione podczas wspólnej pracy. Powstał również internetowy album, gdzie w każdej chwili można dodać nową fotografię, wspomnienie, aby opowieść o Poznaniu snuła się dalej.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content