SMS… a może pocztówka?

Projekt zakończony

lokalizacja

Chodzież, wielkopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorki:

Maria Orłowska – jest zakochana w rodzinnej Chodzieży, lubi podróżować i poznawać nowe miejsca w Polsce i zagranicą. Współpracuje z Towarzystwem Miłośników Ziemi Chodzieskiej przy wydawaniu książek dotyczących historii zabudowy miasta.

Danuta Drzewiecka-Piechowiak – od kilku lat bierze udział w działaniach społecznych jako uczestniczka i animatorka. Pracuje z młodzieżą z niepełnosprawnościami. Jest związana ze Stowarzyszeniem Na Górze. Ważne jest dla niej, żeby działać i realizować własne pomysły.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na Górze

W Chodzieży nazywanej przed wojną „Szwajcarią Wielkopolski” można wybrać się na spacer nad jezioro, wyruszyć w podróż szlakiem rowerowym, pozjeżdżać ze stoku narciarskiego i powłóczyć się po malowniczych uliczkach. Trudno jednak znaleźć ładne pocztówki, które oddawałyby urok tego miasta. Animatorki postanowiły to zmienić. Grupa seniorów przemierzyła miasteczko z aparatami i sfotografowała najciekawsze miejsca. Uczestnicy poszukiwali też fotografii pokazujących przedwojenną Chodzież. Młodzi artyści z niepełnosprawnościami pomogli przemienić zebrane fotografie w poetyckie kolaże. Wspólnie zaprojektowali dwadzieścia trzy pocztówki. Seniorzy rozesłali do młodzieży SMS-y: „Cześć, kiedy ostatnio przesłano Ci widokówkę? Czekaj na listonosza! Zaglądaj do skrzynki pocztowej”. Do mieszkańców w różnym wieku i miejskich urzędników trafiły pocztówki z odręcznymi tekstami. Uczestnicy projektu przebrani za listonoszy wręczali przechodniom pocztówki z zaproszeniem na wystawę podsumowującą projekt.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content