Trzcianecka Era Inżyniera II

Projekt zakończony

lokalizacja

Trzcianka, wielkopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorzy:

Andrzej Kluczka –jest emerytowanym inżynierem. Lubi spędzać czas z rodziną i angażować się w różnorodne działania społeczne i kulturalne. Interesuje się praktycznym zastosowaniem inżynierii i fizyki, współorganizuje zajęcia dla dzieci, które mają przybliżyć najmłodszym aspekty bezpieczeństwa przy wykorzystaniu techniki i nowych technologii.

Bartosz Sokulski – jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą. Po pracy jako wolontariusz prowadzi razem z międzypokoleniowym zespołem zajęcia dla najmłodszych. Podczas tych spotkań dzieci mają szansę wcielić się w rolę naukowców i poznawać prawa przyrody i fizyki. Ponadto pan Bartosz jest animatorem czasu wolnego środowisk wiejskich.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Trzciance

Ubiegłoroczne zajęcia naprawdę były pasjonujące, warto więc je kontynuować. Tym razem międzypokoleniowa grupa zdobywała wiedzę z zakresu astronomii i mechatroniki podczas innowacyjnych warsztatów i wizyt studyjnych w zakładach, w których wdrożone są rozwiązania mechatroniczne. Nie zabrakło również doświadczeń, wspólnie przeprowadzonych pod okiem specjalistów. Uczestnicy mieli możliwość oglądać gwiazdy przy pomocy teleskopu i profesjonalnego sprzętu astronomicznego. Projekt zakończyło „Ognisko z Mechatroniką i Gwiazdami”, na którym byli obecni rodziny uczestników oraz mieszkańcy wsi. Dzieci zaprezentowały filmy, które nakręciły podczas zajęć warsztatowych, oraz zaprezentowały doświadczenia, które najbardziej im się podobały. Można było także posłuchać wierszy o gwiazdach i kosmosie autorstwa lokalnej poetki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content