Kolejka polodowcowa

Projekt zakończony

lokalizacja

Morzawa, wielkopolskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimator:

Andrzej Sarnowski – twierdzi, że stale musi coś robić. A że zrobił już (prawie) wszystko, co było do zrobienia w domu i ogródku, to chętnie poświęca czas na współpracę z innymi – najlepiej młodymi, bo dzięki młodzieży, sam jeszcze czuje się młody. Pracuje jako kierownik ds. usług w domu pomocy społecznej w Rzadkowie. Po godzinach pomaga lokalnej parafii, zajmując się renowacją kościelnych mebli i ołtarzy.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Na górze”

Animator wraz z członkami lokalnego stowarzyszenia zaprosił do turystycznych działań seniorów z okolicy i prawie stuosobową grupy młodzieży, w tym m.in. młodych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną z pobliskiego domu pomocy społecznej. Były piesze wyprawy turystyczno-fotograficzne po terenach polodowcowej moreny, spływ kajakowy po Noteci i przejazd odrestaurowaną kolejką wąskotorową. Zebrany podczas wszystkich wypraw materiał (zapiski tras i zdjęcia ciekawych miejsc) został wykorzystany do stworzenia subiektywnej turystycznej mapy. Uczestnicy projektu mieli też okazję spotkać się z ciekawymi mieszkańcami regionu. Poznali w ten sposób domorosłego ornitologa, który co roku liczy ptaki migrujące wzdłuż Noteci, etymologa łowiącego na tych terenach ćmy, konstruktora i kolekcjonera pojazdów terenowych, a także człowieka, który stworzył na swoim podwórku prywatny skansen. Finałem projektu było spotkanie uczestników zorganizowane w wagonikach kolejki wąskotorowej.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content