Zrób coś

Projekt zakończony

lokalizacja

Sokolniki Gwiazdowskie, wielkopolskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorzy:

Wojciech Machowiak – jest inżynierem mechanikiem, emerytem kontynuującym pracę zawodową jako nauczyciel akademicki. Jednym z jego ulubionych zajęć, obok muzyki i turystyki, jest majsterkowanie, zwłaszcza w zakresie robót stolarskich i ciesielskich. Umie zrobić meble domowe i ogrodowe, półki, półeczki, regały i inne przydatne sprzęty.

Zofia Machowiak – ukończyła socjologię i politykę społeczną. Od wielu lat udziela się jako wolontariuszka w organizacjach pozarządowych. Po studiach pracowała w Centrum Inicjatyw Senioralnych, następnie w Fundacji Familijny Poznań. Obecnie działa w ramach Fundacji Animatornia.

Organizacja wspierająca:Fundacja Animatornia

Seniorzy, którzy od lat zajmują się stolarką, uczyli młodszych podstaw tego rzemiosła. Uczestnicy zdobyli wiedzę o materiałach, narzędziach, sposobach ich używania, a potem wykonali proste przedmioty, jak zabawki, karmniki i półki. Seniorom zależało, by młodsi uwierzyli w to, że mogą samodzielnie zrobić rzeczy, które będą służyły im latami. Międzypokoleniowa grupa stworzyła dla siebie miejsce do spotkań i wymiany doświadczeń, zgromadziła narzędzia potrzebne do pracy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content