Otwartość

Projekt zakończony

lokalizacja

Krotoszyn, wielkopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki:

Jolanta Rosolak – z wykształcenia jest specjalistą ds. kadr i płac, obecnie na emeryturze. Jej pasją od zawsze była fotografia, ale wciąż brakowało jej czasu na zgłębianie jej tajników, dlatego kiedy w 2014 roku uniwersytet trzeciego wieku zorganizował kurs fotograficzny, z chęcią wzięła w nim udział. Dzięki temu uczestnictwu zdobyła doświadczenie oraz dwukrotnie prezentowała swoje zdjęcia na wystawach. Lubi muzykę, taniec, rozwiązywanie krzyżówek oraz czytanie. W wolnej chwili wykonuje prace decoupage.

Zuzanna Nadzieja – ukończyła Sztukę Rejestracji Obrazu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Akademię Fotografii w Krakowie. Swoją przygodę z fotografią zaczęła w Krotoszyńskim Klubie Fotograficznym „Blenda”, w którym działa do dziś. Wspólnie z „Blendą” zorganizowała wiele wystaw, m.in. w Holandii i Francji, kilka edycji Galerii Bezdomnych itp. Razem z Klubem zaangażowała się także w wydarzenia charytatywne na rzecz chorych dzieci. Na co dzień pracuje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Dodatkowo prowadzi warsztaty fotograficzne dla seniorów.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego wieku w Krotoszynie

Animatorki postanowiły pokazać, że starszej osobie również wypada być ekstrawagancką, odważną, piękną, pewną siebie i swojego ciała. Był plenerowy wyjazd, warsztaty dla modeli oraz sesje fotograficzne z seniorami w roli głównej. Podczas spotkań było teżmiejsce na zamianę ról model – fotograf oraz na własne inicjatywy. Uczestnicy projektu pracowali nad tym, by fotografie były naturalne, ukazywały piękno ciała i wyrażały pełną gamę emocji portretowanej osoby. Zdjęcia można było obejrzeć podczas wystawy w przestrzeni publicznej – w ten sposób dotarła ona do wielu odbiorców, przełamując schematy myślenia o seniorze.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content