Animatorki zaprosiły seniorki i seniorów do cyfrowego świata, by w praktyce poznawali przydatne funkcje internetu i mobilnych aplikacji, a także stworzyli własne cyfrowe narzędzie.
Animatorki zaprosiły seniorki i seniorów do rozmów w polsko-ukraińskich duetach, wspólnego poznawania kultury i sztuki, a także tworzenia przewodnika po instytucjach kultury
Klub „In Tempo Nova” to miejsce, w którym będą działać osoby z Ukrainy i seniorzy z Tczewa. W ramach cyklicznych spotkań odbędą się wykłady dotyczące praw człowieka, zajęcia taneczne i kulinarne, wieczorki literackie, zajęcia z psychologiem oraz wycieczki po okolicy.
Na pograniczu kaszubsko-kociewskim animatorka chce zachęcić sąsiadów i znajomych do wspólnych działań międzyregionalnych, których tematem i pretekstem jest haftowanie.
To mobilne warsztaty artystyczne dla mieszkańców okolic Wysina. Artyści i wolontariusze dotarli do wsi i osad, aby zapewnić im możliwości rozwoju artystycznego.
Stworzony od podstaw Klub Wiejski, który stał się przestrzenią międzypokoleniowych spotkań, działań, inspiracji i aktywizacji mieszkańców okolicy.
Sąsiadki wykorzystały swoją pasję do szydełkowania, żeby móc się spotykać, działać na rzecz dzieci, a przy okazji promować swoją dzielnicę – (z)Dolną Orunię
Czasem w losy mieszkańców wplecione są dramatyczne wydarzenia historyczne. Wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni łemkowskich i ukraińskich może być okazją do spotkania.
Przebywanie blisko natury i dbanie o siebie dzięki ćwiczeniom to sposób na długie i aktywne życie. System ikigai pozwolił uczestnikom inaczej spojrzeć na codzienność.
Wspólna międzypokoleniowa przygoda teatralna dla młodszych i starszych. Na scenie wystawili spektakl oparty na wspomnieniach seniorów z pobytów w sanatorium.
Seniorzy i młodzi dotarli do najstarszych osób w społeczności lokalnej i namówili je do podzielenia się wspomnieniami. Powstały publikacja, film dokumentalny i wystawa.
Animatorki stworzyły przestrzeń do spotkań młodych mam z seniorkami. Były warsztaty krawieckie i dzierganie, a przede wszystkim międzypokoleniowe rozmowy.
Starsi panowie, pasjonaci muzyki, zaprosili młodszych na muzyczne spotkania. Wspólnie utworzyli Klub Czarnego Krążka, zorganizowali muzyczne akcje i zajęcia w szkołach.
Starsi podzielili się wspomnieniami związanymi z ich podróżami i przybyciem do Gdyni. Na bazie tych historii powstała międzypokoleniowa gra miejska.
Seniorzy mieszkający w jednym z gdańskich DPS-ów podzielili się swoimi opowieściami. W ich spisaniu pomogli wolontariusze przeszkoleni na warsztatach dziennikarko-pisarskich.
Na otwartych międzypokoleniowych warsztatach można było nauczyć się m.in. robienia na drutach, gotowania i ogrodnictwa, a także podzielić się własnymi umiejętnościami.
Animatorki zaangażowały seniorów i młodzież w szydełkowanie, łącząc pasję i dobroczynność. Stworzone wspólnie koce, skarpetki, chusty i szale zostały podarowane hospicjom.
Cykl warsztatów o kulturze etnicznej z różnych stron świata otwierał uczestników na nowe pomysły, tak by sami potem tworzyli własne oryginalne wzory, ceramikę i ozdoby.
Międzypokoleniowa grupa znów przystąpiła do wspólnego dziergania. Ręczne robótki zostały przekazane na rzecz potrzebujących w domu pomocy społecznej i hospicjum.
Animatorki zaprosiły grupę aktywnych seniorów do wsparcia osób samotnych i włączenia się w proces rewitalizacji zaniedbanych, zapomnianych przestrzeni miasta.
Mieszkańcy osiedla wspólnie zaprojektowali i zmienili osiedlowy plac. Razem sprzątnęli teren, zasadzili rośliny i zorganizowali miejsca zabaw dla dzieci.
Aktywni seniorzy przygotowali program wizyt domowych u osób starszych, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w działaniach prowadzonych w mieście.
Animatorka kontynuowała cykl spotkań komputerowych dla członków klubu seniora. W efekcie powstała strona internetowa oraz platforma e-learningowa.
Międzypokoleniowa grupa wolontariuszy odwiedzała ze skrzynką z narzędziami starszych mieszkańców osiedla, którzy zgłosili potrzebę pomocy przy drobnych naprawach domowych.
Animatorka zaprosiła mieszkańców do upiększenia ich wsi – wspólnie zaprojektowali i obsadzili klomby i rabaty kwiatowe w wybranych punktach miejscowości.
Słuchacze UTW razem z młodymi ludźmi zgromadzii wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po wojnie. Powstał spektakl teatralny i publikacja.
Ekologiczny projekt, który połączył pomysły słuchaczy UTW i uczniów szkoły podstawowej. Powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki.
Międzypokoleniowa grupa stworzyła we wsi teatr. Zanim na scenie spotkali się dziadkowie, rodzice i dzieci, wszyscy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach.