Projekt w trakcie realizacji/trwa
Mobilny Senior

Animatorki zaprosiły seniorki i seniorów do cyfrowego świata, by w praktyce poznawali przydatne funkcje internetu i mobilnych aplikacji, a także stworzyli własne cyfrowe narzędzie.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Pary językowe – kultura w mieście

Animatorki zaprosiły seniorki i seniorów do rozmów w polsko-ukraińskich duetach, wspólnego poznawania kultury i sztuki, a także tworzenia przewodnika po instytucjach kultury

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Klub „In Tempo Nova” – szybki szlak do integracji polsko-ukraińskiej

Klub „In Tempo Nova” to miejsce, w którym będą działać osoby z Ukrainy i seniorzy z Tczewa. W ramach cyklicznych spotkań odbędą się wykłady dotyczące praw człowieka, zajęcia taneczne i kulinarne, wieczorki literackie, zajęcia z psychologiem oraz wycieczki po okolicy.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Przenikanie Kultur

Na pograniczu kaszubsko-kociewskim animatorka chce zachęcić sąsiadów i znajomych do wspólnych działań międzyregionalnych, których tematem i pretekstem jest haftowanie. 

Projekt zakończony
Art Szkoła

To mobilne warsztaty artystyczne dla mieszkańców okolic Wysina. Artyści i wolontariusze dotarli do wsi i osad, aby zapewnić im możliwości rozwoju artystycznego.

Projekt zakończony
Klub Wiejski 

Stworzony od podstaw Klub Wiejski, który stał się przestrzenią międzypokoleniowych spotkań, działań, inspiracji i aktywizacji mieszkańców okolicy.

Projekt zakończony
Oruński Teatr Szydełkowy

Sąsiadki wykorzystały swoją pasję do szydełkowania, żeby móc się spotykać, działać na rzecz dzieci, a przy okazji promować swoją dzielnicę – (z)Dolną Orunię

Projekt zakończony
Schodzili się i śpiewali

Czasem w losy mieszkańców wplecione są dramatyczne wydarzenia historyczne. Wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni łemkowskich i ukraińskich może być okazją do spotkania.

Projekt zakończony
Ikigai po polsku, czyli seniorzy dzielnic Zaspa i Przymorze w akcji

Przebywanie blisko natury i dbanie o siebie dzięki ćwiczeniom to sposób na długie i aktywne życie. System ikigai pozwolił uczestnikom inaczej spojrzeć na codzienność.

Projekt zakończony
Sanatorium

Wspólna międzypokoleniowa przygoda teatralna dla młodszych i starszych. Na scenie wystawili spektakl oparty na wspomnieniach seniorów z pobytów w sanatorium.

Projekt zakończony
Seniorie Główczyckie

Seniorzy i młodzi dotarli do najstarszych osób w społeczności lokalnej i namówili je do podzielenia się wspomnieniami. Powstały publikacja, film dokumentalny i wystawa.

Projekt zakończony
Od nowa

Słuchacze Gdańskiej Akademii Seniora stworzyli katalog, mający na celu określenie funkcjonalności i dostępności przestrzeni i zabytków śródmiejskiej części miasta.

Projekt zakończony
O matko, ty szyjesz!

Animatorki stworzyły przestrzeń do spotkań młodych mam z seniorkami. Były warsztaty krawieckie i dzierganie, a przede wszystkim międzypokoleniowe rozmowy.

Projekt zakończony
Klub Czarnego Krążka

Starsi panowie, pasjonaci muzyki, zaprosili młodszych na muzyczne spotkania. Wspólnie utworzyli Klub Czarnego Krążka, zorganizowali muzyczne akcje i zajęcia w szkołach.

Projekt zakończony
Szanowni Państwo i Miasto

Starsi podzielili się wspomnieniami związanymi z ich podróżami i przybyciem do Gdyni. Na bazie tych historii powstała międzypokoleniowa gra miejska.

Projekt zakończony
Aktywność nie przechodzi na emeryturę

Seniorzy mieszkający w jednym z gdańskich DPS-ów podzielili się swoimi opowieściami.  W ich spisaniu pomogli wolontariusze przeszkoleni na warsztatach dziennikarko-pisarskich.

Projekt zakończony
ZDolna Orunia

Na otwartych międzypokoleniowych warsztatach można było nauczyć się m.in. robienia na drutach, gotowania i ogrodnictwa, a także podzielić się własnymi umiejętnościami.

Projekt zakończony
Manual Factory: dzierganie z sercem

Animatorki zaangażowały seniorów i młodzież w szydełkowanie, łącząc pasję i dobroczynność. Stworzone wspólnie koce, skarpetki, chusty i szale zostały podarowane hospicjom.

Projekt zakończony
Wzory, kolory i smaki świata

Cykl warsztatów o kulturze etnicznej z różnych stron świata otwierał uczestników na nowe pomysły, tak by sami potem tworzyli własne oryginalne wzory, ceramikę i ozdoby.

Projekt zakończony
Manual Factory – dzierganie z sercem

Międzypokoleniowa grupa znów przystąpiła do wspólnego dziergania. Ręczne robótki zostały przekazane na rzecz potrzebujących w domu pomocy społecznej i hospicjum.

Projekt zakończony
Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci

Animatorki zaprosiły grupę aktywnych seniorów do wsparcia osób samotnych i włączenia się w proces rewitalizacji zaniedbanych, zapomnianych przestrzeni miasta.

Projekt zakończony
Zielono mi

Mieszkańcy osiedla wspólnie zaprojektowali i zmienili osiedlowy plac. Razem sprzątnęli teren, zasadzili rośliny i zorganizowali miejsca zabaw dla dzieci.

Projekt zakończony
Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci.

Aktywni seniorzy przygotowali program wizyt domowych u osób starszych, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w działaniach prowadzonych w mieście.

Projekt zakończony
e-senior.eu w akcji

Animatorka kontynuowała cykl spotkań komputerowych dla członków klubu seniora. W efekcie powstała strona internetowa oraz platforma e-learningowa.

Projekt zakończony
Wkrętariusze

Międzypokoleniowa grupa wolontariuszy odwiedzała ze skrzynką z narzędziami starszych mieszkańców osiedla, którzy zgłosili potrzebę pomocy przy drobnych naprawach domowych.

Projekt zakończony
Koteże kwiatami malowane

Animatorka zaprosiła mieszkańców do upiększenia ich wsi – wspólnie zaprojektowali i obsadzili klomby i rabaty kwiatowe w wybranych punktach miejscowości.

Projekt zakończony
Mój Nowy Dom – wspomnienia słupskich osadników

Słuchacze UTW razem z młodymi ludźmi zgromadzii wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po wojnie. Powstał spektakl teatralny i publikacja.

Projekt zakończony
Zielone rękawiczki

Ekologiczny projekt, który połączył pomysły słuchaczy UTW i uczniów szkoły podstawowej. Powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki.

Projekt zakończony
DRD – czyli Teatr Pokoleń

Międzypokoleniowa grupa stworzyła we wsi teatr. Zanim na scenie spotkali się dziadkowie, rodzice i dzieci, wszyscy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content