Wzory, kolory i smaki świata

Projekt zakończony

lokalizacja

Bytów, pomorskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorka:

Marta Dzikowska-Łuczywo – jest projektantką wnętrz, a co za tym idzie, pasjonuje się wzornictwem z różnych stron świata. Każda jej podróż to okazja do poznania nowych kultur i zdobycia książek o lokalnej sztuce. Przez lata pracowała w magazynie „Cztery Kąty”. Gdy przeniosła się z Warszawy na Kaszuby, z wnętrz wyszła do ogrodu. Teraz to jego pielęgnacja daje jej największą radość. Oglądanie wszechobecnego kiczu jest dla niej męczące, dlatego chciałaby edukować polskie społeczeństwo w zakresie wzornictwa.

Organizacja wspierająca: Bytowskie Centrum Kultury

Do kaszubskiego Bytowa zawitały afrykańskie, azjatyckie i skandynawskie inspiracje. W cyklu warsztatów o kulturze etnicznej różnych krajów i kontynentów wzięło udział kilkadziesiąt osób. Dzieci, także z lokalnego domu dziecka, dorośli i seniorzy dowiedzieli się więcej o wzorniczych stylach, obejrzeli przedmioty i charakterystyczne motywy ozdobne dziewięciu najbardziej wyróżniających się pod tym względem kultur. Spróbowali nawet lokalnych potraw. Uzbrojeni w taką wiedzę, przystąpili do samodzielnego wykonania nadruków na tkaninach, ozdobnej ceramiki czy ozdób świątecznych. Te ostatnie wykorzystali podczas wspólnego ozdabiania miejscowego Domu Opieki Społecznej. Prace uczestników warsztatów zostały zaprezentowane podczas dwóch wystaw. Zdobyte umiejętności pozwoliły zaś wnieść do domów uczestników sporą dawkę oryginalności i radości z samodzielnie wykonanych dekoracji.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content