Koteże kwiatami malowane

Projekt zakończony

lokalizacja

Koteże, pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Barbara Lisiewska – jest menadżerką Koła Gospodyń Wiejskich w Koteżach i babcią dwójki wnucząt. Ma mnóstwo pomysłów i energii. W wolnych chwilach zajmuje się pracą społeczną na rzecz swojej ukochanej wsi. Podczas pracy w ogrodzie, z wnukami na spacerze czy w autobusie zawsze myśli o rozwoju swojego stowarzyszenia. Kocha kwiaty i naturę, żadne pojęcie związane z ogrodnictwem nie jest jej obce.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia

Animatorka postanowiła zachęcić mieszkańców wsi Koteże do wspólnego zadbania o otaczającą ich przestrzeń. Najpierw zaprosiła ich na spotkanie, podczas którego mogli zasięgnąć rady u specjalisty ze szkółki roślin ozdobnych, a następnie wspólnie wybrali miejsca, które będą zagospodarowywać i kupili rośliny. Zaniedbane trawniki, skwerki i ulice przeistoczyły się w zielone miejsca pełne najróżniejszych kwiatów, drzew i krzewów. Uczestnicy wymyślali też nazwy dla nowo powstałych kwiatowych zakątków. Było „Westchnienie Elżbiety” czy „Odlot Aliny” przy głównym przystanku autobusowym. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w prowadzonych przez osoby starsze warsztatach, podczas których poznawali różne gatunki roślin, uczyli się nimi opiekować i odkrywali piękno miejsca, w którym mieszkają. Dzieci wykonały także prace rysunkowe inspirowane hasłem „Moja wieś pełna kwiatów”. Wspólny projekt podsumowało ognisko, które zorganizowało lokalne koło gospodyń wiejskich.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content