Od nowa

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorka:

Barbara Średniawa –ma apetyt na życie. Nieustająco szuka dla siebie nowych wyzwań, którym stara się sprostać. Uwielbia działać z ludźmi i dla ludzi. Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzi Koło Turystyczne, należy do GOPR i PROP. Czas wolny spędza na czytaniu, samokształceniu, spacerach, pracy w ogrodzie, zajmowaniu się zwierzętami i dokarmianiu ptaków.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum” w Gdańsku

Grupa seniorów z Gdańskiej Akademii Seniora opracowała katalog Dolnego Miasta, śródmiejskiej części Gdańska. Uczestnicy projektu po odpowiednim przeszkoleniu krytycznie spojrzeli na istniejące już przewodniki i informatory. Dzięki przeprowadzonym wywiadom z lokalną społecznością w katalogu zostały przedstawione problemy dotyczące konkretnych miejsc. Oddzielna część poświęcona została ciekawym obiektom – seniorzy przyjrzeli się stanom budowli, ich przydatności, dostępności dla różnych grup, zastanowili się nad rolą, jaką pełnią w mieście. W katalogu pojawiły się przestrzenie znane z przewodników i te, które rzadko odwiedzają turyści. Nie zabrakło też wiadomości o różnorodnych wydarzeniach, zarówno cyklicznych, jak i jednorazowych. Seniorskie działania wspierali specjaliści: historycy, architekci, specjaliści od kultury i turystyki. Katalog przeznaczony był dla władz oraz dla instytucji i osób zajmujących się budowaniem strategii promocji i rozwoju regionu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content