Szanowni Państwo i Miasto

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdynia, pomorskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorki:

Władysława Andrzejewska-Kessler – jest żoną, matką, gospodynią domową i zwolenniczką ruchu duchowego, mentalnego i fizycznego. Pasjonuje się teatrem i muzyką, podróżami, wyścigami samochodowymi, historią, rękodziełem i origami. Uczestniczy w zajęciach Akademii 30+ i wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gdyni. Na co dzień pracuje w banku. Jest aktywna, towarzyska, szybko poznaje ludzi, wielokrotnie włączała się w działania kulturalne organizowane w Trójmieście.

Agata Zielińska – pracuje w Muzeum Emigracji w Gdyni. Ukończyła polonistykę, ale uczy się dalej w warszawskim Collegium Civitas. Działa w Amnesty International, spędziła rok w Belfaście jako wolontariuszka. Chciałaby stworzyć taki program wolontariatu, który łączyłby pokolenia.

 Organizacja wspierająca: Muzeum Emigracji w Gdyni

Mieszkańcy Gdyni mogli dać się ponieść fali wspomnień, podzielić się swoimi przeżyciami, przywołać historie i anegdoty związane z pamiątkami rodzinnymi. Opowiadali o swoich morskich podróżach i mieli okazję wspominać okoliczności sprowadzenia się do miasta. Ważne były wszystkie migracyjne i emigracyjne opowieści. Na bazie wspomnień seniorzy pod okiem doświadczonych animatorów przygotowali międzypokoleniową grę miejską dla mieszkańców miasta. Chętni mogli także wziąć udział w kursie dla przewodników i zostać wolontariuszami w Muzeum Emigracji. Gdynia to miasto, którego mieszkańcy od lat tworzą wyjątkową historię, czas zrobić z niej użytek.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content