Art Szkoła

Projekt zakończony

lokalizacja

Wysin, pomorskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań


Animator:

Piotr Krzyżanowski – organizator i twórca wydarzeń oraz wystaw artystycznych. Po przeprowadzce do wsi Wysin w gminie Liniewo, zauważył brak możliwości rozwoju społeczno-kulturalnego osób tam mieszkających. Na podstawie tego doświadczenia stworzył pomysł budowy przyjaznej przestrzeni spotkań i pobudzania mieszkańców wsi do większej aktywności.

Organizacja wspierająca: Fundacja „Słoneczna Galeria”

Projekt Art Szkoła to mobilne warsztaty artystyczne dla mieszkańców okolic Wysina. Artyści i wolontariusze dotarli do wsi i osad, których mieszkańcy są pozbawieni możliwości kontaktu z tego typu warsztatami z powodu wieku lub braku komunikacji. Zajęcia Art Szkoły były prowadzone przez seniorów we współpracy z artystami i osobami aktywnymi w danych miejscowościach. Efekty prac uczestników udostępnione zostały na stronie internetowej Słonecznej Galerii.

Profesjonalne warsztaty artystyczne z rysunku i malarstwa artystycznego pozwoliło uczestnikom, niezależnie od wieku, na odnalezienie w sobie ukrytych możliwości w twórczych. Powstała grupa seniorów która aktywnie uczestniczy zarówno jako organizatorzy jak i uczestnicy zajęć. We wrześniu odbył się wernisaż prac, które powstały w ramach projektu.

W okresie pandemii dodatkowo organizatorzy zaangażowali seniorów do wspólnego szycia maseczek ochronnych, które zostały rozdane mieszkańcom wsi.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content