Mobilny Senior

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań


Animatorki:

Klara Mateja: Jestem informatyczką i niemal codziennie obserwuję seniorów, którzy niemal co krok borykają się z cyfrowymi technologiami i frustrują się uciekającym im technologicznym światem. Smartfon osobom starszym służy zazwyczaj tylko do dzwonienia. A jakież ogromne możliwości ma ta mała komórka!

Martyna Tymrowska: Ukończyłam kulturoznawstwo ze specjalizacją animacja kultury, pracowałam z seniorami w bibliotece, gdzie m.in. prowadziłam Dyskusyjny Klub Książki, teraz pracuję w Domu i Klubie Sąsiedzkim. Widzę, jak ważne są międzypokoleniowe działania: integracja i dialog.

Organizacja wspierająca: Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

Internet, komputer, smartfon umożliwiają dostęp do informacji, ułatwiają kontakt z bliskimi, pomagają rozumieć młodsze pokolenia. Korzystanie z nich może także pomóc przełamać poczucie izolacji i osamotnienia. Animatorki zaprosiły więc seniorki i seniorów do cyfrowego świata. Razem przeszukają internet, by wybrać najprzyjaźniejsze aplikacje, które mogą przydać się w codziennym życiu. Pod okiem trenera uczestnicy będą samodzielnie je instalować i uruchamiać. Będzie to praktyczny sposób na oswojenie się z internetem, komputerem, tabletem, smartfonem, aplikacjami. Potem będą razem z programistą tworzyć i testować pulpitowe narzędzie, które ułatwi dostęp do najczęściej używanych i najpotrzebniejszych aplikacji. Przygotują instrukcję (także filmową) i opis działania. Wszystkie te informacje zostaną umieszczone na przygotowanej dla tego projektu stronie internetowej, by efekt ich pracy mógł służyć innym.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content