Seniorie Główczyckie

Projekt zakończony

lokalizacja

Główczyce, pomorskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działańAnimatorzy:

Teresa Janusewicz – pedagog, przewodniczka PTTK. Ma dobry kontakt zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi. Świetnie sobie radzi w organizowaniu spotkań oraz pozyskiwaniu do różnych inicjatyw szerokiego środowiska. Przez lata planowała wycieczki, rajdy i spotkania turystyczne w okolicy, ma dużą wiedzę przyrodniczą i krajoznawczą. Jest emerytowaną nauczycielką, lubi nordic walking, ciągnie ją w stronę teatru – zarówno aktorsko jak i reżysersko.

Paweł Żmuda – prawnik, historyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie od lat organizuje liczne inicjatywy i projekty. Fascynuje go historia jego okolic, jest podróżnikiem i couchsurferem.

Organizacja wspierająca:Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach

Seniorzy i młodzi wolontariusze dotarli do najstarszych osób w społeczności lokalnej i namówili je do podzielenia się wspomnieniami. Wcześniej grupa uczestniczyła w warsztatach fotograficznych i filmowych, a także zbierania opowieści. Rozmowy zostały nagrane i sfilmowane. Każda starsza osoba, która podzieliła się swoimi wspomnieniami, została również sportretowana. Uczniowie gimnazjum prowadzący szkolną gazetkę zredagowali spisane historie. Efektem działań były publikacja złożona z opowieści i archiwalnych zdjęć, film dokumentalny i wystawa portretów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content