Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci

Projekt zakończony

lokalizacja

Tczew, pomorskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działańAnimatorki:

Bożena Szczepańska – kocha taniec i tą miłością zaraża starszych mieszkańców Tczewa, ucząc ich tańca towarzyskiego i ludowego. Pasjonuje się również komputerami i internetem. Uważa, że ważne jest, by aktywni seniorzy dzielili się swoim czasem z tymi, którym stan zdrowia lub wiek nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem.

Małgorzata Ciecholińska –  jest zapaloną rowerzystką i pierwszą w Europie kobietą na stanowisku rowerowego oficera miasta. Działa na rzecz równouprawnienia, walczy z dyskryminacją osób 50+, realizuje projekty na rzecz praw człowieka, wszystkie pasje łącząc z pracą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie. Wciąż poszukuje nowych przestrzeni, w które można tchnąć nowe życie i przywrócić je miastu i jego mieszkańcom.

Organizacja wspierająca: Polski Komitet Pomocy Społecznej Pomorski Zarząd Wojewódzki w Gdańsku.

Mieszkańcy Tczewa 50+po raz kolejny zastukali do drzwi swoich sąsiadów, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie wychodzą z domu.  Aktywni seniorzy podzielili się swoim czasem i energią z tymi, którzy nie mogą w pełni korzystać z życia kulturalnego i społecznego miasta.Wzięli udział w warsztatach, na których doświadczenie, zdobyte w poprzedniej edycji programu, wzbogacili o umiejętność diagnozowania lokalnych potrzeb oraz samodzielnego wcielania w życie pomysłów na działania. Następnie odwiedzili potrzebujących w ich mieszkaniach. Oprócz tego seniorzy animowali przestrzeń Starego Miasta i jego okolice, zachęcając mieszkańców Tczewa do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu w miejscach, które na co dzień mijają w pośpiechu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content