Przenikanie Kultur

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Głodowo, pomorskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań
Animatorka: 

Jolanta Mederska – z zawodu jest chemiczką. Pracowała na Politechnice Gdańskiej. Po przejściu na emeryturę przeprowadziła się do Głodowa – małej wsi na pograniczu Kaszub i Kociewia o ciekawej kulturze i tradycji. Chce zaktywizować sąsiadów i znajomych do wspólnych działań. Wraz z koleżankami zrealizowała projekt „Bądźmy razem w naszej wsi”, który obejmował panele integracyjne i międzypokoleniowe. 

Organizacja wspierająca: Fundacja Słoneczna Galeria

Na pograniczu kaszubsko-kociewskim animatorka chce zachęcić sąsiadów i znajomych do wspólnych działań międzyregionalnych. Każdy z tych regionów wyróżnia się specyficzną tradycją haftu: są modre tulipany kaszubskie i czerwone maki kociewskie. Stworzenie nowego, łączącego obie tradycje wzoru jest szansą czerpania z obu kultur, bez potrzeby określenia się po którejś ze stron. Uczestnicy mają możliwość nauczyć się się haftować od osób, które są w tym specjalistkami.

Działania pozwolą na integrację Kaszubów, Kociewiaków oraz ludności napływowej, pokażą, jak ważne i wartościowe jest przenikanie kultur.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content