Aktywność nie przechodzi na emeryturę

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań

Animatorki:

Aleksandra Matulewicz – ukończyła Uniwersytet Gdański. Pracowała jako ekonomistka w kilku trójmiejskich firmach. Była także księgową w firmie mieszczącej się w Singapurze. Jako wolontariuszka uczyła dzieci i młodzież angielskiego, obecnie wolny czas spędza z seniorami w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Caritas. Jej motto życiowe to: „każdy człowiek powinien uczyć się, pracować i być aktywnym jak najdłużej”.

Wioleta Pacak – jest psychologiem i psychoterapeutką. Pracuje z seniorami w Domu Pomocy Społecznej i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, a także z młodzieżą gimnazjalną. Wciąż poszukuje dla siebie nowych dróg rozwoju, inspiracji do działań. Wierzy, że każdy ma wiele do zaoferowania światu, musi tylko znaleźć pomysł, jak to zrobić. Jest organizatorką i koordynatorką licznych projektów skierowanych do lokalnej społeczności. To, co robi, daje jej ogromną satysfakcję i energię do podejmowania kolejnych działań.

Organizacja wspierająca: Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Co robią seniorzy w domu pomocy społecznej? Jak wyglądają ich pokoje? W jaki sposób spędzają większość dnia? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali wolontariuszew jednym z gdańskich DPS-ów. Mieszkający tam seniorzy podzielili się swoimi opowieściami dotyczącymi ich obecnego życia i wspomnieniami, a wolontariusze seniorzy spisywali tehistorie,wspomagając sięumiejętnościami wyniesionymi z warsztatów dziennikarsko-pisarskich.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content