Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci.

Projekt zakończony

lokalizacja

Tczew, pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorki:

Bożena Szczepańska  lubi angażować się w działania społeczne, bo w ten sposób może rozwijać swoje pasje i pomagać innym. Współpracując z Fundacją Domu Kultury, przez 15 lat prowadziła zespół tańca i pieśni dla młodzieży „Kolejarz”. Obecnie kieruje zespołem tańca seniorów „Wiecznie młodzi”. Od kilku lat rozwija swoje zainteresowanie komputerami. Fascynuje ją świat, a nowych inspiracji dostarczają ludzie, których spotyka. Lubi dzielić się sobą z innymi, aktywnie działa w ramach Banku Czasu.

Małgorzata Ciecholińska  jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Certyfikowana kierowniczka projektów europejskich. Od trzech lat jest pracowniczką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, współpracuje także z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Organizacja wspierająca: Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie

Prowadząc przez wiele lat zespół tańca dla osób starszych, animatorka obserwowała, jak kolejne dotąd aktywne osoby muszą ze względu na chorobę i zaawansowany wiek pozostawać w domu. Wspólnie z grupą aktywnych seniorów postanowiła dotrzeć do takich osób, aby mogły pozostać w kontakcie ze swoimi rówieśnikami. Po szkoleniach z zakresu animacji uczestnicy projektu opracowali program wizyt domowych u osób starszych, wzięli udział w warsztatach informatycznych i fotograficznych. W trakcie wizyt odwiedzani seniorzy mogli wykonać prace plastyczne, skorzystać z ćwiczeń fizycznych, wysłać mail czy porozmawiać przez Skype’a ze znajomymi. Podczas finału VI edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku zorganizowana została wystawa fotograficzna z realizacji projektu oraz prezentacja prac plastycznych i rękodzielniczych wykonanych w ramach wizyt domowych. Efektem projektu jest utworzenie stałej grupy wolontariuszy 50+, którzy nadal będą działać na rzecz osób starszych pozostających w domach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content