Manual Factory – dzierganie z sercem

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdynia, pomorskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Urszula Zalewska –  jest urodzoną przywódczynią i społeczniczką. W życiu ma dwie namiętności, którymi chętnie dzieli się z innymi: tango argentyńskie i dzierganie. Tańca uczy grupę niesłyszących, a pasją do robótek ręcznymi zaraziła grupę seniorów i młodych.

Agnieszka Robakowska – jest studentką prawa. Pomaganie innym daje jej poczucie sensu w życiu. Ma za sobą lata wolontariatu, pracę w Biurze Porad Obywatelskich i kilka miesięcy z akcją „Opatulmy Gdynię”.

 Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni”

W Gdyni znów zrobiło się ciepło i przytulnie, a wszystko za sprawą ekipy dziergających osób, które po raz kolejny chwyciły za druty. W bibliotece zorganizowały wspólne robótki, zaś w gdyńskiej Caffe Anioł zaprosiły do dziergania gości kawiarni. Powstały koce, skarpety, czapki, chusty – przekazane następnie do domu pomocy społecznej i hospicjum. Grupa zorganizowała również obchody Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych – uczestnicy przeprowadzili akcję happeningową na Bulwarze Nadmorskim, podczas której do wspólnych robótek ręcznych zapraszani byli przechodnie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content