Klub Czarnego Krążka

Projekt zakończony

lokalizacja

Słupsk, pomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animator:

Andras Asztalos – przez wiele lat był dyplomatą w Ambasadzie Węgier w Warszawie. Po przejściu na emeryturę przeprowadził się do Słupska, ale wciąż aktywnie uczestniczy w szeroko pojętej kulturze węgierskiej – jest stałym wolontariuszem Dni Kultury Węgierskiej organizowanych w Słupsku, współpracuje z Instytutem Węgierskim i Ambasadą Węgier w Warszawie, tłumaczy teksty, a w kuchni łączy elementy polskie z węgierskimi. Jego pasją jest rock progresywny – w lokalnej prasie publikuje swoje muzyczne wykłady, w których dzieli się odkryciami, spostrzeżeniami oraz muzyczną wiedzą.

Organizacja wspierająca:Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Muzyka i tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami to główna idea Klubu Czarnego Krążka, który powstał przy Bibliotece Publicznej w Słupsku. Starsi panowie – pasjonaci muzyki – zaprosili młodsze pokolenia na wspólne muzyczne spotkania. Dyskusjom towarzyszyło odsłuchiwanie starych płyt, nagrań Polskiego Radia oraz ulubionych wykonawców uczestników. Odbyły się też wykłady na temat muzyki klasycznej ilustrowane muzyką na żywo, pojawił się ekspert jazzu i piosenki poetyckiej, nie zabrakło nawet folkloru i piosenki żołnierskiej. Uczestnicy klubu przygotowali też międzypokoleniowy happening, akcję wymieniania płyt oraz zajęcia edukacyjne w szkole i ośrodku środowiskowym.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content