ZDolna Orunia

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki:

Lucyna Korytowska – jest emerytką. Całe życie zawodowe była związana z branżą kreatywną: prowadziła pracownię plastyczną w gdańskim Pałacu Młodzieży, a także działalność gospodarczą o charakterze dekoracyjno-reklamowym. Uwielbia sztukę i architekturę. Z osiemnastoletnią wnuczką podróżuje po kraju, by zwiedzać ciekawe zakątki i wystawy.

Aleksandra Abakanowicz jest z wykształcenia grafikiem. Od ośmiu lat pracuje w Domu Kultury w dzielnicy Orunia, gdzie tworzy projekty kulturalne skierowane do mieszkańców dzielnicy w różnym wieku. W swojej pracy często odwołuje się do tożsamości lokalnej i historii dzielnicy. Jej pasją jest praca z ludźmi. Interesuje się historią, fotografią, uwielbia czytać książki i uczyć się nowych rzeczy.

Organizacja wspierająca: Gdański Archipelag Kultury

W jednej z gdańskich dzielnic,Oruni, odbyły się otwarte, cykliczne, międzypokoleniowe warsztaty dla mieszkańców. Spotkania dotyczyły różnych obszarów sztuki i kreatywności, stały się także pretekstem do integracji i aktywizacji mieszkańców. Można było nauczyć się robienia na drutach i szydełkowania, wziąć udział m.in. w warsztatach kulinarnych i ogrodniczych, a także podzielić się własnymi umiejętnościami. Chętni uczestnicy wzięli udział w plenerach: malarskim, fotograficznym, fotografii aparatami typu camera obscura. Artystyczne prace międzypokoleniowej grupy zostały zaprezentowane w kilku miejscach dzielnicy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content