Wkrętariusze

Projekt zakończony

lokalizacja

Gdańsk, pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań
Animatorzy:

Wiesław Siemiński  jest współzałożycielem Koła Emerytów w Brzeźnie. Jako „złota rączka” pomaga starszym mieszkańcom osiedla w usuwaniu usterek urządzeń domowych. Lubi podróżować, poznawać Polskę i organizować różnego typu imprezy.

Agata Chruszcz  w dzieciństwie postanowiła zostać poszukiwaczką skarbów i stara się trzymać tego postanowienia. Z wykształcenia nauczycielka filozofii, z zamiłowania badaczka dyskursu wokół fotografii. Od dwóch lat należy do stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, gdzie zajmuje się głównie Wolontariatem Europejskim.

Organizacja wspierająca: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Seniorzy mieszkający na osiedlu Brzeźno w Gdańsku już zapomnieli o cieknącym kranie, niedziałającym gniazdku i zepsutych drzwiczkach kuchennych. A wszystko za sprawą Wkrętariuszy, czyli międzypokoleniowego zespołu wolontariuszy wyposażonego w podstawowe narzędzia do napraw. Uczestnicy grupy najpierw spotkali się na wyjeździe integracyjnym, tam opracowywali strategię działań, podzielili się obowiązkami, a następnie uruchomili punkt kontaktowy – specjalną infolinię – oraz przygotowali formularz zgłoszenia usterki. W ten sposób informacje o domowych usterkach trafiały do odpowiednich osób. Wkrętariusze odwiedzali osoby potrzebujące drobnych napraw, a wszystko to za podziękowanie, uśmiech, miłą rozmowę i kubek gorącej herbaty. W ten sposób przeprowadzili kilkadziesiąt napraw i prac porządkowych. W grudniu grupa wolontariuszy zorganizowała na osiedlu świąteczny piknik, w którym udział wzięło ponad pięćdziesięcioro mieszkańców Brzeźna. Na zakończenie projektu Wkrętariusze zaprosili na wspólną wycieczkę wszystkich, którzy skorzystali z ich usług.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content