Projekt zakończony
Od 3 do…? 93

Animatorka zaprosiła mieszkańców gminy do powołania wiejskiego, wielopokoleniowego teatru obrzędowego. Wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych i etnograficznych.

Projekt zakończony
Fotomontaż

Animatorzy zorganizowali warsztaty fotograficzne dla młodzieży i seniorów. Uczestnicy odszukali stare fotografie miasta i uruchomili atelier fotograficzne.

Projekt zakończony
27. Salon Kobiet 50 plus proponuje

Animatorka postanowiła zintegrować dojrzałe mieszkanki swojego miasta. Razem zorganizowały kurs samoobrony i uczyły się zarządzania finansami z wykorzystaniem gry cash-flow.

Projekt zakończony
Szukaj z nami

Animatorki zaprosiły starsze osoby do wolontariatu w Fundacji ITAKA, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Seniorzy po cyklu szkoleń włączyli się do pracy.

Projekt zakończony
Klaps – Filmowa Podkowa

Animatorka zaprosiła słuchaczy UTW i uczniów do udziału w międzypokoleniowych warsztatach filmowych. Starsi i młodsi filmowcy zmierzyli się z tematem małej ojczyzny.

Projekt zakończony
Dywo ludzkie w Krainie Rumianku

To integracyjne działania związane z tradycją i kwiatem rumianku. Powstał zespół Rumonek, były tradycyjne żniwa, wieczorne śpiewanie, a także badania nad lokalną gwarą.

Projekt zakończony
Senior graffiti

Animatorka zaprosiła seniorów i młodzież z Klubu Osiedlowego „Między Nami”, aby wspólnie zaprojektowali i zrealizowali zmiany w przestrzeni swojego osiedla.

Projekt zakończony
Historię bajkową tworzymy na nowo

Animatorzy wspólnie z seniorami uruchomili amatorski teatr lalkowy. Powstał spektakl – wierszowana bajka o życiu mieszkańców Zahajek, a także film o tworzeniu lalek.

Projekt zakończony
Papierowe wariacje

Animatorki zorganizowały międzypokoleniowe zajęcia teatralne i warsztaty papieru czerpanego. Uczestnicy stworzyli spektakl na kanwie afrykańskich baśni i pokazali wystawę prac.

Projekt zakończony
Werniks, cołnek o wisinkla

Animatorki postanowiły wypromować lokalne tradycje tkackie. Zorganizowały warsztaty artystyczne dla dzieci i seniorek, turniej tkacki i wystawę prac.

Projekt zakończony
TRANSFERY – wolontariat medyczny lekarzy seniorów

Animatorzy postanowili zainteresować emerytowanych lekarzy wolontariatem w Przychodni dla Bezdomnych i Ubogich prowadzonej przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei.

Projekt zakończony
Poznaj pókiś jeszcze młody, co dostajesz od przyrody

Animatorki zorganizowały międzypokoleniowe warsztaty poświęcone ekologii i zdrowemu odżywianiu. Uczestnicy nauczyli się m.in. wyrabiać masło, robić ser i świeże soki.

Projekt zakończony
Bakcyle

Animatorka zachęciła uczniów ze szkoły plastycznej do nawiązania kontaktu ze starszymi artystami i do udokumentowania ich twórczości przy pomocy nowych technologii.

Projekt zakończony
Mała Księga Opowieści

Animatorka zaprosiła przedszkolaki i seniorów z UTW do napisania i zilustrowania opowiadań o codziennych sprawach i emocjach związanych z domem, rodziną i miłością.

Projekt zakończony
Młodzież 55+

Dzięki animatorce oraz przy wsparciu uczniów szkoły podstawowej seniorzy poznali tajniki komputera, przygotowali prezentacje multimedialne i stronę internetową.

Projekt zakończony
Spotkanie w czasoprzestrzeni

Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty poświęcone wspomnieniom i biografiom słuchaczy Wrocławskiego UTW i studentów. Powstał film i wystawa.

Projekt zakończony
Nasze miejsce, nasza ławeczka

Animatorka zaprosiła do współpracy mieszkańców trzech zaniedbanych podwórek Wrocławia. Wspólnymi siłami uprzątnęli teren, zaprojektowali i posadzili grządki kwiatowe.

Projekt zakończony
Razem – aktywnie i twórczo

Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe zajęcia z nowych technologii, warsztaty hobbystyczne i psychologiczne dla słuchaczy Akademii III Wieku i wczesnych emerytów.

Projekt zakończony
Seniorzy dzieciom

Animatorka wspólnie ze słuchaczami UTW zorganizowała warsztaty plastyczne, teatralne i dziennikarskie dla dzieci w trzech świetlicach wychowawczo-opiekuńczych.

Projekt zakończony
Babcia nadaje

Animatorki zorganizowały warsztaty pisania, opowiadania i promocji bajek dla dojrzałych kobiet. Uczestniczki stworzone przez siebie bajki opowiadały przedszkolakom.

Projekt zakończony
Nowowiejskie królewskie gry i zabawy

Animatorki zachęciły mieszkańców do zebrania informacji na temat dawnych gier i zabaw, zwłaszcza charakterystycznych dla okolicy. Zabawy zostały opisane w publikacji.

Projekt zakończony
Japonia – ludzie, krajobrazy, kultura

Słuchacze UTW w czasie zimowych ferii zorganizowali dla gimnazjalistów pięciodniowe warsztaty na temat kultury i języka Japonii. Były m.in. sztuki walki i kaligrafia.

Projekt zakończony
Z widza i obserwatora zmień się na aktora

Animatorka z międzypokoleniową grupę kobiet stworzyła widowisko oparte na kulturze i strojach Bambrów, czyli dawnych mieszkańców okolicy przybyłych z niemieckiego Bamberga.

Projekt zakończony
Zielony Zakątek

W ekologicznym projekcie wzięli udział słuchacze UTW i przedszkolaki. Nauczyli się, jak dbać o rośliny, a dzięki ich staraniom zazieleniły się balkony i miejskie skwery.

Projekt zakończony
SMS… a może pocztówka?

Animatorki zaprosiły osoby starsze i artystów z niepełnosprawnościami do opracowania widokówek z Chodzieży. Korzystając z nowych i starych zdjęć stworzyli cykl kolaży.

Projekt zakończony
Krowa to, czy żubr?

Słuchacze UTW zorganizowali cykl wycieczek przyrodniczych dla dzieci. Wspólnie obserwowali żubry, orły i dziki, byli też w ZOO. Wspomnienia uwiecznili w pracach plastycznych.

Projekt zakończony
Mój Nowy Dom – wspomnienia słupskich osadników

Słuchacze UTW razem z młodymi ludźmi zgromadzii wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po wojnie. Powstał spektakl teatralny i publikacja.

Projekt zakończony
Zielone rękawiczki

Ekologiczny projekt, który połączył pomysły słuchaczy UTW i uczniów szkoły podstawowej. Powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki.

Projekt zakończony
DRD – czyli Teatr Pokoleń

Międzypokoleniowa grupa stworzyła we wsi teatr. Zanim na scenie spotkali się dziadkowie, rodzice i dzieci, wszyscy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content