Nowowiejskie królewskie gry i zabawy

Projekt zakończony

lokalizacja

Nowa Wieś Królewska, opolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań


Animatorki:

Zuzanna Matyjas – jest prezeską Stowarzyszenia „Jesień życia”. Zajmuje się organizowaniem spotkań integracyjnych, wycieczek krajoznawczych i lokalnych festynów skierowanych do seniorów i całej społeczności lokalnej. Uczestniczyła w warsztatach „Akademia Kobiet Aktywnych”. Lubi piosenki Fogga, Jarockiej i Santor.

Elżbieta Wiśniewska  pracuje w Urzędzie Gminy w Płużnicy. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi w regionie. Podczas ostatnich lat studiów zainteresowała się edukacją nieformalną osób dorosłych na wsi. W wolnych chwilach czyta literaturę naukową, głównie z dziedziny psychologii i słucha polskiego rocka.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Jesień życia” w Nowej Wsi Królewskiej

Autorki projektu zachęciły mieszkańców swojej wsi do pracy nad publikacją pt. Nowowiejskie królewskie gry i zabawy. Grupa młodzieży przeprowadziła wywiady ze starszym pokoleniem na temat dawnych gier i zabaw. Młodzi reporterzy spróbowali ustalić, czy na terenie ich gminy były jakieś niespotykane w innych rejonach zabawy. Zaproszeni do projektu specjaliści pomogli młodym ludziom uporządkować zebrany materiał. Grupa młodzieży i seniorów wzięła udział w warsztatach artystycznych poprowadzonych przez członków Stowarzyszenia Artystów Nieprofesjonalnych, w trakcie których powstały ilustracje do zgromadzonych materiałów. Pomysły na gry zostały zaprezentowane podczas wielopokoleniowego pikniku. Wtedy też mieszkańcy Nowej Wsi Królewskiej poznali dawne zabawy, mogli w grupach warsztatowych opracować własne, międzypokoleniowe i niepowtarzalne gry. Najlepsze z nich zostały nagrodzone, a wszystkie znalazły się w wydanej publikacji.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content