Bakcyle

Projekt zakończony

lokalizacja

Bielsko-Biała, śląskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Helena Dobranowicz – z zawodu jest historyczką sztuki. Dużo fotografuje: zabytkową architekturę, przyrodę, sytuacje niecodzienne, włóczęgów. Pisze scenariusze i realizuje imprezy, które łączą ze sobą różne dyscypliny sztuki: malarstwo, taniec, muzykę i poezję. Co roku jeździ na warsztaty tańców dworskich w Krakowie. Ostatnio za sprawą kursu salsy w jej domu zagościły gorące latynoskie rytmy.

Organizacja wspierająca: Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej

Starsi artyści plastycy często nie korzystają z komputerów i nie znają nowych technologii. Aby utrwalić i rozpowszechnić ich twórczy dorobek, potrzebna jest pomoc. Grupa uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych oraz komputerowych i nawiązała kontakt ze starszymi artystami plastykami, członkami Bielskiego ZPAP. Nowe umiejętności uczniowie wykorzystali podczas odwiedzin u artystów, z którymi przeprowadzili wywiady, sfotografowali prace, zebrali dokumentację dotyczącą ich twórczości. Wszystkie informacje posłużyły młodym ludziom do napisania biogramów artystów i do stworzenia stron internetowych poświęconych twórcom. Dla uczniów spotkania z doświadczonymi twórcami były szansą na rozwój talentu i źródłem wiedzy na temat budowania kariery artystycznej. Podczas imprezy plastyczno-muzycznej artyści i uczniowie zaprezentowali zaproszonym gościom efekty współpracy. Podsumowaniem projektu był wspólny wyjazd młodzieży i seniorów na wystawę.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content