Mała Księga Opowieści

Projekt zakończony

lokalizacja

Wodzisław Śląski, śląskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań

Animatorka:

Anna Wilkus – jest animatorką kultury a z wykształcenia pedagożką. Od niedawna pracuje w Wodzisławiu Śląskim i marzy, żeby mieszkańcy tego miasteczka mogli częściej brać udział w wartościowych przedsięwzięciach społeczno-kulturalnych.

Organizacja wspierająca: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Pisanie opowiadań to świetny sposób, żeby spotkać ze sobą energię i wyobraźnię różnych pokoleń. Projekt na kilka miesięcy połączył UTW seniorów i grupę miejscowych przedszkolaków. Seniorzy uczestniczyli w warsztatach twórczości, plastycznych i literackich, aby przygotować się do współpracy z dziećmi. Wszyscy wzięli udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły im lepiej się poznać. Potem pracowali w międzypokoleniowych parach. Dwuosobowe zespoły pisarzy 55+ i 5+ w niezwykły sposób opowiadały o codziennych sprawach i emocjach związanych z domem, rodziną i miłością. Całość została wydana w formie małej, ilustrowanej książeczki. Wydawnictwo było promowane podczas wieczoru artystycznego, kiedy to zaproszeni goście odczytali opowiadania, a czas w przerwach umilał zespół muzyczny.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content