Szukaj z nami

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań
Animatorki:

Nina Wojciechowska  od ponad sześciu lat jest wolontariuszką ITAKI. Chce pokazać rówieśnikom, że koniec pracy zawodowej może być początkiem nowego życia. Od kiedy przeszła na emeryturę ani przez chwilę jeszcze się nie nudziła, potrafi wypełnić sobie czas tym, co lubi i co ją interesuje. Namawia wszystkich, a szczególnie osoby starsze, do ćwiczeń zdrowotnych w systemie tai chi. Kocha kino (zwłaszcza filmy psychologiczne i dramaty). Lubi oglądać wystawy fotografii i malarstwa współczesnego. 

Lucyna Kicińska  jest absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Studiuje Psychologię i Geografię w Kolegium Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW. Od 2004 roku związana z ITAKĄ. Organizuje wyjazdy wakacyjne i weekendowe dla uczniów warszawskiego. Lubi poznawać otaczający ją świat i ludzi. Szczególnie interesuje ją dynamika procesów społecznych, psychologia relacji i klimatologia.

Organizacja wspierająca: ITAKA– Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych w Warszawie

Codziennie ktoś wychodzi z domu i z różnych powodów do niego nie wraca. Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pomaga bliskim osoby zaginionej przetrwać trudne chwile. Służy pomocą i pokazuje, że nie wolno tracić nadziei. Młody zespół fundacji postanowił zaprosić do współpracy aktywnych seniorów z Warszawy. Przeprowadzili akcję promocyjną, a seniorzy, którzy zdecydowali się na podjęcie współpracy z ITAKĄ, uczestniczyli w cyklu szkoleń połączonych z integracją z wolontariuszami i pracownikami organizacji. Każdy nowy wolontariusz mógł spróbować swoich sił, wspierając wybrany sektor działania Centrum – od promocji i fundrisingu, poprzez prowadzenie warsztatów dla młodzieży czy grup wsparcia, po pracę w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji. Starsi wolontariusze swoim doświadczeniem, zaangażowaniem i dużą dozą empatii pomogli zespołowi pokonywać pojawiające się trudności. Seniorzy, którzy wzięli udział w projekcie mieli szansę na współpracę z osobami podobnymi do siebie – zaangażowanymi w działania na rzecz otoczenia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content