Babcia nadaje

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań


Animatorki:

Bogumiła Stawicka  jest szefową stowarzyszenia kobiety.lodz.pl. Podkreśla, że dla dobrego samopoczucia daje jej aktywności, spotkania z ludźmi, sukcesy i poczucie bycia potrzebną. Wierzy w siłę słowa mówionego i że telewizyjne dobranocki nie zastąpią ciepłego międzyludzkiego kontaktu.

Magdalena Dunaj – jest wiceprezeską stowarzyszenia kobiety.lodz.pl. Lubi czytać i dyskutować o książkach, zajmuje się promocją portalu kobiety.lodz.pl. Jej pasją jest pisanie. Łódź nazywa miastem kobiet. Stara się inspirować inne panie do rozwoju i odkrywania swoich pasji.

Organizacja wspierająca: Kobiety.lodz.pl

Bajki to doskonała forma przekazywania wiedzy i doświadczenia. A przy okazji można bawić się i ćwiczyć własną wyobraźnię. Animatorki postanowiły skorzystać z kreatywności, twórczego zapału i mądrości życiowej dojrzałych kobiet, które są babciami, będą nimi albo chciałyby się do tej roli przygotować. Podczas cyklu warsztatów wspólnie uczyły się pisania i opowiadania bajek oraz promowania własnej twórczości. Uczestniczki nauczyły się także przygotowywać wydarzenia promocyjne i zorganizowały trzy otwarte imprezy: spotkanie z rodzicami małych dzieci, wieczór opowiadaczy oraz imprezę podsumowująca projekt. Równolegle z warsztatami odbywały się wizyty w przedszkolach, podczas których kobiety opowiadały dzieciom bajki własnego autorstwa. Najciekawsze opowieści zostały zamieszczone na stronie internetowej kobiety.lodz.pl i w wydanym w ramach projektu poradniku pisania bajek. Wydawnictwo było promowane podczas kończącego projekt Festiwalu Otwartego Kobiet Aktywnych.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content