Razem – aktywnie i twórczo

Projekt zakończony

lokalizacja

Jelenia Góra, lubuskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Alicja Bernatowicz – była pilotką wycieczek zagranicznych, jej pasją są podróże. Doskonale zna rosyjski i esperanto. Czytanie literatury w obcych językach sprawia jej przyjemność. Jest członkinią Rady Słuchaczy Akademii Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze.

Organizacja wspierająca: Parafia Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Św. P. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze

Słuchacze Akademii Trzeciego Wieku, korzystając z informacji dostępnych w urzędach, szkołach i zakładach pracy dotarli do osób, które przeszły na wcześniejsze emerytury. Zaprosili młodych emerytów do udziału w zajęciach organizowanych w akademii: m.in. w warsztatach hobbystycznych, interpersonalnych i psychologicznych. Zajęcia te pomogły im odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji życiowej i zmotywowały ich do dalszego rozwoju osobistego. Słuchacze akademii i młodzi emeryci wzięli także udział w międzypokoleniowych dyskusjach z młodzieżą i kursie informatycznym. Uczniowie liceum pomogli seniorom poznać tajemnice internetu, obsługi komputera, korzystania z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych i odtwarzaczy mp3. Podczas pleneru informatyczno-artystycznego seniorzy fotografowali i filmowali Karkonosze, następnie zarejestrowany materiał poddali obróbce cyfrowej. Najciekawsze prace zostały zamieszczone w folderze promocyjno-informacyjnym, który był dystrybuowany w urzędach i firmach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content