Spotkanie w czasoprzestrzeni

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań

Animatorka:

Luba Jakubowska-Malicka – pracuje w Uniwersytecie Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Wrocławskim. Dotychczas jej zainteresowanie tematem biografii miało charakter przede wszystkim naukowy, teraz postanowiła wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, organizując międzypokoleniowe warsztaty.

Organizacja wspierająca: Wrocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Studenci Instytutu Pedagogiki i słuchacze Wrocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykali się na warsztatach, by rozmawiać o różnych aspektach swoich biografii: o ulubionych miejscach, smakach i zapachach swojego miasta, dzieciństwie, portretach osób znaczących, ważnych podróżach, muzyce i o ulubionych filmach. Zajęcia były prowadzone specjalnie opracowaną metodą biograficzną, wykorzystującą fotoreportaż, dramę, gry komunikacyjne, a także zabawę autobiograficzną opracowaną przez Duccia Demetria. W trakcie trwania warsztatów powstał filmowy reportaż ze wspólnej pracy seniorów i studentów, był on później wizytówką zrealizowanych działań. Przebieg projektu, refleksje organizatorów i uczestników oraz galeria zdjęć zostały zaprezentowane na stronie internetowej. Wystawę „Archiwum Biografii”, czyli plansze ze zdjęciami i wycinkami biografii uczestników projektu, można było oglądać na terenie Instytutu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content