Nasze miejsce, nasza ławeczka

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Elżbieta Małgorzata Chojak  lubi podróżować, robić zdjęcia, jeździć na rowerze, rozmawiać z ludźmi i pracować w ogrodzie. Ma dwoje dorosłych dzieci. Pracuje jako bibliotekarka w dużej wypożyczalni książek w centrum miasta. Utrzymuje bliski i serdeczny kontakt z dwiema wiekowymi paniami, wyrobionymi czytelniczkami, którym co miesiąc podsuwa nowe tytuły. Na emeryturze zamierza uczyć się języka angielskiego. Jeżdżąc po mieście na rowerze, rzuca nasiona kwiatów na wyłysiałe klomby i trawniki. Potem wiosną i latem obserwuje efekty swoich poczynań.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Dzięki wspólnym wysiłkom seniorów, młodzieży i dzieci kilka zaniedbanych podwórek Wrocławia zmieniło się nie do poznania. Zanim to się stało, międzypokoleniowa grupa wzięła udział w cyklu warsztatów integracyjnych i artystycznych, które odbywały się w bibliotekach sąsiadujących z wybranymi podwórkami. Uczestnicy projektu pozbyli się śmieci, zaprojektowali i posadzili grządki kwiatowe, klomby. Na odmienionym podwórku pojawiła się specjalna ławeczka – jako miejsce odpoczynku i spotkań wszystkich mieszkańców podwórka. W trakcie trwania projektu regularnie odbywały się koncerty, pikniki i happeningi artystyczne. Zmiany na terenie podwórek zostały utrwalone na fotografiach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content