Senior graffiti

Projekt zakończony

lokalizacja

Lublin, lubelskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Renata Kiełbińska – z zawodu jest nauczycielką plastyki. Pracowała w szkołach różnego typu, a od 20 lat aktywnie działa w klubie osiedlowym. „Chcę konsekwentnie realizować to, czym się zajmuję od 30 lat, czyli animować, lub raczej podrywać ludzi do zrobienia tego, co wydaje się niemożliwe do zrealizowania” – wyznaje. Lubi patrzeć na obrazy Velazqueza.

Organizacja wspierająca: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie – Klub Osiedlowy „Między Nami”

Projekt zrealizowany został na Osiedlu Skarpa w dzielnicy Czuby w Lublinie. Jest to typowe osiedle-sypialnia, gdzie brakuje kawiarni, zieleni i niewiele się dzieje. Autorka projektu zaprosiła seniorów i młodzież z Klubu Osiedlowego „Między Nami”, aby wspólnie zadbali o przestrzeń wokół siebie. Podczas warsztatów architektonicznych uczestnicy uzgodnili plan zagospodarowania placu przed Klubem Osiedlowym i inne zmiany na osiedlu. Wzięli udział w warsztatach graffiti, podczas których zdobyli umiejętności, które wykorzystali, malując pomieszczenia Klubu Nastolatka i wybrane ściany budynków na osiedlu. Później w koszulkach własnego pomysłu przystąpili do prac budowlano-ogrodniczych na placu przed klubem. W efekcie ich działań zamiast starego zdewastowanego placu pojawiło się przyjazne miejsce do wypoczynku. Na zakończenie projektu grupa zorganizowała piknik dla mieszkańców osiedla połączony z otwarciem placu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content