Seniorzy dzieciom

Projekt zakończony

lokalizacja

Nowa Sól, lubuskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań

Animatorka:

Danuta Miczulska – jest nauczycielką informatyki. Od początku istnienia Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzi dla słuchaczy kursy komputerowe, jest inicjatorką projektu „Komputer kluczem do wiedzy współczesnego seniora”. Od czasów studenckich fascynują ją górskie wędrówki. Wielokrotnie odwiedziła Karkonosze, Beskidy Zachodnie i Pieniny, a w ostatnich latach jej serce zdobywają Alpy. W przerwach między górskimi wyprawami znajduje czas na taniec towarzyski.

Organizacja wspierająca: Nowosolski Uniwersytet Trzeciego Wieku (NUTW)

Słuchacze UTW chcieli podzielić się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na zajęciach i swoim życiowym doświadczeniem z dziećmi z trzech świetlic wychowawczo-opiekuńczych. Wraz z grupą emerytowanych nauczycieli przygotowali warsztaty dla dzieci o różnej tematyce. Potem jako wolontariusze, po specjalnym szkoleniu, poprowadzili zajęcia z czytania i inscenizowania bajek, warsztaty plastyczne i dziennikarskie. Podpowiedzieli dzieciom, jak przygotować udane przyjęcie, zorganizowali też zajęcia, na których dzieci nauczyły się, w jakich sytuacjach trzeba głośno i wyraźnie powiedzieć „nie”. Jedna z części warsztatowych była poświęcona odkrywaniu korzeni swojej rodziny i miejscowości. Na zakończenie projektu zorganizowali wystawę prac stworzonych podczas zajęć, na którą zaproszeni zostali rodzice dzieci i przyjaciele świetlic.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content