Poznaj pókiś jeszcze młody, co dostajesz od przyrody

Projekt zakończony

lokalizacja

Stronie, małopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorki:

Bernadeta Łuczak – pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Stroniu, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, uczestniczy w spotkaniach Klubu Seniora. Po pracy lubi czytać przede wszystkim Tokarczuk i Kapuścińskiego.

Maria Gębala – jest emerytowaną nauczycielką, wieloletnią dyrektorką szkoły podstawowej. Wzięła udział w projekcie, bo chce przekazać swoją wiedzę młodemu pokoleniu i sama nauczyć się od niego czegoś ciekawego. Na co dzień prowadzi dom i zajmuje się wnukami. Uczestniczy w działaniach Klubu Seniora.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z siedzibą w Stroniu

Pomysłodawczynie międzypokoleniowego cyklu warsztatów poświęconych ekologii i zdrowemu odżywianiu żartują, że chciałyby, żeby warzywa przestały być zmorą dzieciństwa. Zajęcia były poprowadzone przez członkinie koła gospodyń wiejskich, klubu seniora i osoby prowadzące gospodarstwa ekologiczne. Dzieci, młodzież, ale także ich rodzice, poznali tajniki produkcji ekologicznej żywości: wyrabiali masło, robili ser i przygotowywali świeże soki. Nauczyli się rozpoznawania i wykorzystywania grzybów i ziół rosnących na beskidzkich łąkach. Zrobili przetwory i zamknęli je we własnoręcznie ozdobionych słoikach. Zimą działania przeniosły się do kuchni, gdzie kobiety z koła gospodyń wiejskich zdradziły dzieciom przepisy na lokalne przysmaki, w tym na żur stroiński i zupę chrzanową. Wszyscy chętni uczestniczyli w nietypowej lekcji historii w prywatnym muzeum narzędzi rolniczych i odwiedzali lokalne gospodarstwa ekologiczne. Uczestnicy przygotowali broszurę, w której podzielili się zdobytą wiedzą z innymi mieszkańcami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content