Fotomontaż

Projekt zakończony

lokalizacja

Bielsk Podlaski, podlaskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorzy:

Halina Nazaruk – zna bogatą przeszłość tego wielokulturowego miasta i chce podzielić się swoją wiedzą z młodym pokoleniem. Uważa, że seniorzy nie powinni zamykać się w domach. Chce nadążać za nowościami i podjąć kolejne wyzwania na drodze do samorealizacji.

Jerzy Wojciech Sołub – utrwala na kliszy ciekawe miejsca w Bielsku Podlaskim. Portretuje jego wielokulturowy charakter i mieszkańców. Największą radość sprawia mu fotografowanie przyrody – zwłaszcza leśnych zwierząt. „Fotografia jest moją ogromną pasją, świat zatrzymany w kadrze fascynuje mnie od wielu lat”.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia

Podczas cyklu spotkań młodzież i seniorzy poznali nowoczesne techniki fotograficzne. Pod okiem zawodowych fotografów i młodych ludzi seniorzy nauczyli się obsługi aparatów cyfrowych. Starsi podzielili się z młodymi swoją wiedzą na temat Bielska Podlaskiego i jego historii. Inspiracją do opowiadania o rodzinnej miejscowości były fragmenty rzeczywistości zatrzymane w kadrach odnalezionych w albumach starszych mieszkańców miasta. Dzieci i seniorzy wyruszyli w plener, w poszukiwaniu ujęć ze starych fotografii. Przygotowali rekwizyty i scenografię pozwalającą odtworzyć przeszłość miasta – tak powstały fotograficzne „Żywe Obrazy”. Uczestnicy warsztatów stworzyli objazdowe atelier fotograficzne, gdzie na tle stylizowanych ekranów sportretowali wszystkich chętnych. Akcję zakończył multimedialny pokaz zdjęć na ścianach miejskiego ratusza w centrum miasta i wydanie DVD ze zbiorem fotografii.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content