TRANSFERY – wolontariat medyczny lekarzy seniorów

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorzy:

Czesław Żurowski – jest lekarzem z 46-letnim doświadczeniem zawodowym, wolontariuszem Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Interesuje się zagadnieniami związanymi z etyką lekarską. Aktywnie uczestniczy w konferencjach i spotkaniach dotyczących bezdomności i pomocy społecznej.

 Błażej Chmielewski – jest lekarzem, a od 2004 r. wolontariuszem Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Skończył podyplomowe studia z ekonomii społecznej. Oprócz medycyny interesuje się fotografią, renowacją mebli i turystyką górską.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenia Lekarze Nadziei z Krakowa

Animatorzy postanowili zainteresować emerytowanych lekarzy wolontariatem w Przychodni dla Bezdomnych i Ubogich prowadzonej przez Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Przeprowadzili intensywną kampanię informacyjną skierowaną do starszych lekarzy: ukazały się ogłoszenia w prasie, rozdawano ulotki, powstała strona internetowa. Został uruchomiony punkt konsultacyjny dla osób zainteresowanych wolontariatem i odbyły się spotkania rekrutacyjne, podczas których wyświetlano film dokumentalny o Przychodni i wolontariuszach. Lekarze, którzy zdecydowali się na wolontariat, zostali wprowadzeni w swoje obowiązki, mogli również korzystać z konsultacji i wsparcia Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Włączenie starszych lekarzy w działania przychodni umożliwiło międzypokoleniową współpracę i wymianę doświadczeń z młodszymi i studentami medycyny.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content