Młodzież 55+

Projekt zakończony

lokalizacja

Opole, opolskie

edycja

I (2008-2009)

obszary działańAnimatorka:

Jadwiga Prasał – uwielbia podróże i taniec, krzyżówki, dobre książki i filmy. Odkąd wzięła udział w warsztatach „Bądź na fali – serfuj z wnukiem”, nie rozstaje się z komputerem. Korzystając z możliwości jakie daje nowoczesna technologia, chce zachęcić seniorów do podejmowania nowych wyzwań.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia z Opola

Seniorzy z domu dziennego pobytu stwierdzili, że niedługo bez znajomości obsługi komputera i internetu nie będzie można załatwić najprostszej sprawy w urzędzie czy w banku. W poznawaniu nowych technologii pomogli im uczniowie szkoły TAK. Wspólnie stworzyli edukacyjne prezentacje multimedialne dotyczące sztuki, historii lub biologii. W ramach projektu zorganizowali warsztaty trenerskie dla seniorów znających podstawy obsługi komputera i internetu, którzy w przyszłości nauczą i zachęcą swoich rówieśników do poznawania nowoczesnych technologii oraz większej aktywności społecznej. Pod okiem psychologa w trakcie cyklu spotkań „Nie bój się nowego” przełamali strach przed pojawiającymi się wyzwaniami. Najbardziej aktywni uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach budowania stron internetowych i stworzyli stroną opolskisenior.pl.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content